دوشنبه 16 تیر 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9605425
  • 16 مهر 1396
  • 10:52
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک در کرمان

مدیرکل کانون پرورش فکری کرمان تشریح کرد:

برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک در کرمان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری در هفته ملی کودک خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محسن روحی در تشریح برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک گفت: برنامه‌های این هفته با شعار «هر کودک نشانی خداست» و محوریت دوستی با طبیعت از 15 تا 21 مهرماه در کرمان برگزار می‌شود.

روحی با اشاره به تقارن هفته‌ی ملی کودک با ماه محرم افزود: در این فرصت پیش‌آمده، به‌دنبال ارزش‌های تربیتی و انسان‌ساز عاشورایی هستیم تا مفاهیم ارزشمندی هم‌چون ایثار، شجاعت و مقاومت را به کودکان و نوجوانان انتقال دهیم.

وی با بیان این‌که هدف کلی ما جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی و خواسته‌های کودکان است، خاطرنشان کرد: برنامه‌های حوزه‌ی کودک در دو سطح برای کودک و درباره‌ی کودک برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان با اشاره به این‌که تمام مراکز فرهنگی هنری کانون استان در این هفته ویژه‌برنامه‌هایی را برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها در قالب دعوت از دانش‌آموزان مدارس و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در مراکز، دیدار با مسئولان، برپایی نمایشگاه‌، اجرای قصه‌گویی و پرده‌خوانی عاشورایی در مدارس و مهدهای کودک، عیادت از کودکان بیمار در بیمارستان‌ها، اهدای کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق محروم، همایش زیر چتر ایمان(در شهرستان سیرجان) برگزار می‌شود.

روحی هم‌چنین اجرای برنامه برای کودکان دارای نیازهای ویژه(نابینا، ناشنوا، معلول جسمی‌حرکتی)، دیدار با خانواده‌ی شهدا و بازدید از موزه‌ها و آثار تاریخی را از دیگر برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک برشمرد و یادآور شد: در طول این هفته کودکان و نوجوانان می‌توانند به‌صورت رایگان به عضویت مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درآیند.

وی از برگزاری اردوی جهادی و اجرای برنامه‌ برای کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه‌نشین کرمان در روز پنج‌شنبه 20 مهرماه خبر داد و گفت: پیش از این و همزمان با دهه‌ی اول محرم حسینیه کودکان و نوجوانان عاشورایی با همکاری حوزه‌ی فرهنگی آستان قدس رضوی، در زیرزمین حسینیه‌ی ثارالله کرمان برپا شد و بیش از 2000 کودک و نوجوان در فضایی متنوع و جذاب آموزه‌های عاشورایی را فرا گرفتند.

روحی افزود: در همین حال با حضور دو تن از روحانیون آستان قدس رضوی در مدارس، ویژه‌برنامه‌ی کودکان و نوجوانان عاشورایی در 10 مدرسه نیز اجرا شد.

این مسئول هم‌چنین برپایی نشست‌های تخصصی در حوزه‌ی کودک و نوجوان را از دیگر برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک بیان کرد و گفت: در این هفته نشست‌های تخصصی «کودک، خلاقیت، بازی»، «کودک در فضای مجازی» و «کودک و پیش‌گیری از مصرف دخانیات با همکاری بهزیستی برای والدین و مربیان کانون و مهدهای کودک برپا می‌شود.

0