یک شنبه 25 آذر 1397
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9607252
  • 15 آبان 1397
  • 10:30
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
باید به توسعه کمی و کیفی نماز توجه کرد

سرپرست استانداری کرمان:

باید به توسعه کمی و کیفی نماز توجه کرد

سرپرست استانداری کرمان گفت: باید به توسعه‌ی کمی و کیفی گسترش نماز در جامعه توجه کرد و برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش کرمان‌آن‌لاین، سرپرست استانداری کرمان روز دوشنبه در جلسه‌ی ستاد اقامه‌ی نماز گفت: باید بیش از این برای شورای اقامه نماز اهمیت قائل شد و نباید برگزاری این جلسات در فواصل زمانی زیاد انجام شود.

محمدجواد فدائی افزود: باید در راستای اهداف شورای اقامه نماز برنامه‌ریزی و اقدام کرد و توجه به توسعه‌ی کمی و کیفی نماز از جمله اهداف ستاد اقامه نماز در استان کرمان است.

سرپرست استانداری کرمان تاکید کرد: باید اقدامات در راستای نهادینه کردن فرهنگ نماز را از منظر نظری و عملی مورد سنجش قرار داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان هم در این جلسه به برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای با موضوع نماز در استان کرمان طی بهمن و اسفند سال جاری اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از رویدادهای امسال در حوزه‌ی نماز، برگزاری جشنواره‌ی ملی شعر رضوی است که یکی از محورهای آن نماز است.

وی افزود: در این راستا 50 اثر در قالب شعر با موضوع جایگاه نماز به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

محمدرضا علیزاده تصریح کرد: در راستای اشاعه‌ی فرهنگ نماز از ظرفیت هنرهایی مانند طراحی و نقاشی استفاده شده و پوسترهایی با موضوع نماز در در نمایشگاه‌هایی در شهرستان‌های مختلف استان کرمان در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات این اداره‌کل در حوزه‌ی تبیین جایگاه نماز، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در جشنواره‌ی مطبوعات و رسانه‌ها است لذا در این جشنواره از مطبوعاتی که در زمینه‌ی نماز فعالیت کرده‌اند تقدیر می‌شود.

وی گفت: جشنواره کتابخوانی، شعر، داستان، نقاشی و عکس از نگاه دوربین نیز در راستای ترویج فرهنگ نماز برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان نیز گفت: این شورا در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز توجه به زیرساخت‌ها و آماده کردن زمینه‌ی برگزاری و تعمیق فرهنگ نماز فعالیت می‌کند.

حجت‌الاسلام مهدی عربپور افزود: ریاست شورای اقامه نماز استان کرمان حدود 2 سال بر عهده‌ی استانداران است و دبیرخانه‌ی این شورا در ستاد اقامه نماز در زمینه مهدکودک‌ها، نهضت سوادآموزی و غیره با توجه به محدودیت‌ها و کمبود اعتبارات اقدام‌های خوبی انجام داده است.

0