یک شنبه 6 خرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9605247
  • 19 شهریور 1396
  • 16:49
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ایجاد دوهزارو 739 فرصت شغلی دستاورد طرح‌های تعاونی در استان کرمان

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خبر داد:

ایجاد دوهزارو 739 فرصت شغلی دستاورد طرح‌های تعاونی در استان کرمان

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی از افتتاح 45 طرح تعاونی با اعتباری بالغ بر 975 میلیارد ریال در هفته‌ی تعاون خبر داد وگفت: در راستای افتتاح وبهره‌برداری از این طرح‌ها دو هزار و 739 فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رضا اسماعیلی در نشست خبری که به مناسب هفته‌ی تعاون برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در هفته‌ی تعاون به تشکیل 6 تعاونی فراگیر ملی در استان کرمان اشاره کرد وگفت:  شرکت توسعه‌ی عمران شهرستانی نیزدر استان کرمان تشکیل شده که کارآن مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی استان است.

وی همچنین رتبه‌ی استان کرمان را در واگذاری پروانه‌ی احداث ساختمان نسبت به میانگین کشوربرتر دانست وتصریح کرد: در سال گذشته یک هزار و 200 واحد مسکونی تعاونی و در سال جاری نیز 700 واحد مسکونی دیگرتحویل اعضای تعاونی‌های مسکن شده است.

اسماعیلی با تاکید بر این‌که تعاونی‌ها می‌توانند در ایجاد اشتغال سهم بسزایی داشته باشند خاطر نشان کرد: بیش از 5 هزار و 400 تعاونی با سرمایه‌ی ثبتی دو هزارو 333 میلیارد ریال  در استان کرمان فعالیت دارند  که این تعاونی های فعال توانسته اند با داشتن یک میلیون و 980 هزار نفرعضو، برای بیش از 55 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی با اشاره به این‌که همچنین در سال جاری برای نخستین بار رتبه بندی تعاونی‌ها  انجام شده است، گفت: استان کرمان به لحاظ تعداد تعاونی‌ها رتبه‌ی پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است و شهرستان کرمان با بیش از یک هزار تعاونی رتبه‌ی اول تعداد تعاونی‌ها در سطح استان را دارد.

وی همچنین اتاق تعاون را نماد تعاون‌گران خطاب و تصریح کرد: با توجه به این‌که توسعه‌ فقط با مشارکت مردم ایجاد می‌شود، بنابراین بحث واگذاری فعالیت‌های بخش تعاون به اتاق تعاون در سال جاری را دستور کار قرار دادیم تا روند کار با سرعت بیشتری پیگیری شود.

محمد حسین مبشری قائم مقام اتاق تعاون استان کرمان نیز اصل 43و44 قانون اساسی را مربوط به بخش تعاون دانست وگفت: عدالت را می‌توان در بخش تعاون جستجو کرد و واگذاری اختیارات تعاونی به اتاق تعاون در راستای عدالت محوری است.

حکمتی‌نیا مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان کرمان نیز از وجود 25 شعبه در کرمان خبر داد وگفت: 70 درصد خدمات این بانک به بخش تعاون اختصاص دارد.

وی افزود: در این راستا 7 هزارو 960 فقره پرونده‌ی تسهیلات به بانک ارجاع شده و اعتباری بالغ بر دو هزارو 610 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته است.

مهدیه جعفری

0