جمعه 13 تیر 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607781
  • 7 خرداد 1398
  • 10:58
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
از «افتتاح پل شهید الله‌دادی تا پایان خردادماه» تا «بهره‌برداری کامل پروژه تله‌کابین تا شش‌ماه آینده»

در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمران شهری کرمان مطرح شد؛

از «افتتاح پل شهید الله‌دادی تا پایان خردادماه» تا «بهره‌برداری کامل پروژه تله‌کابین تا شش‌ماه آینده»

جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های عمران شهری کرمان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و جمعی از مسئولان در دفتر معاونت عمرانی برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، به نقل از‌ روابط‌عمومی استانداری کرمان، ‌دکتر سیدمصطفی آیت‌الهی‌ موسوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در این نشست،‌ پیرامون پروژه بام کرمان با اشاره به تعهدات طرفین پروژه بیان کرد: طبق زمان‌بندی اعلام‌شده در جلسات قبلی، پروژۀ تله‌کابین باید از خردادماه به‌صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت که به‌دلیل برخی از مشکلات و مسائل عملیاتی نشده است.

وی با بیان این‌که قرار بود پروژۀ بام کرمان نیمۀ اول امسال به بهره‌برداری برسد، گفت: ‌این کار باید با همکاری مجری پروژه و دستگاه‌های اجرایی محقق شود که درخواست ما از دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذار پروژه این است که زمان‌بندی را براساس توان خود و توجه به همه مسایل اعلام کرده و اهتمام جدی بر اجرای کار داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در خصوص تأمین زیرساخت‌های آب، ‌برق و گاز پروژۀ بام کرمان با توجه به تعهدات دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: ‌با توجه به توافق‌های انجام‌شده، ‌حداکثر طی سه‌ماه آینده انتقال کامل تأسیسات آب، ‌برق و گاز به این پروژه انجام خواهد گرفت.

آیت‌الهی‌ موسوی اضافه کرد: ‌شرکت آب و فاضلاب متعهد شده خط لولۀ مسیر داخل شهر تا منبع در حال احداث توسط سرمایه‌گذار را انجام دهد؛ ضمن آن‌که با تعهد شرکت گاز،‌ خط لوله مورد نیاز به بالای کوه اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ‌با توجه به احداث پست برق مورد نیاز در بالای کوه توسط مجموعه ملل، شرکت برق متعهد شده هرچه سریع‌تر تجهیزات پست برق را در این منطقه نصب کند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان این‌که جاده دسترسی به مجموعه نیز با انتقال امکانات زیربنایی طی سه‌ماه آینده امکان آسفالت آن فراهم خواهد شد، گفت: با اجرای کامل زیرساخت‌ها، تا شش‌ماه آینده تعهدات شرکت سرمایه‌گذار در پروژۀ بام کرمان اعم از راه‌اندازی ایستگاه و غیره به پایان می‌رسد و تله‌کابین شهر کرمان آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مهران عالم‌زاده، شهردار کرمان نیز در این جلسه از پایان ساخت تقاطع غیرهم‌سطح شهید الله‌دادی (ابوذر) خبر داد و گفت: ساخت پل به پایان رسیده و اکنون پیمانکار در حال انجام کارهای جزیی است.

وی افزود: این پروژه تا پایان خردادماه آماده بهره‌برداری است.

شهردار کرمان هم‌چنین از ادامۀ ساخت پل شهید بادپا (راه‌آهن) خبر داد و گفت: ‌سگمنت‌های این پل در حال تولید است و از اواخر خردادماه کار نصب سگمنت‌ها آغاز خواهد شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در این جلسه مقرر شد اجرای 1200 متر فضای سبز بالای کوه تا یک‌ماه‌ونیم آینده و 900 متر ابتدایی مسیر تا شش‌ماه آینده به پایان برسد.

15.6231