یک شنبه 31 تیر 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9611730
  • 19 تیر 1403
  • 19:29
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اجرای طرح «نوسازی و توسعه ناوگان تاکسی‌رانی» با ورود خودروهای جدید

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان خبرداد:

اجرای طرح «نوسازی و توسعه ناوگان تاکسی‌رانی» با ورود خودروهای جدید

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان، از اجرای طرح «نوسازی و توسعه ناوگان تاکسی‌رانی» با ورود خودروهای جدید، خبر داد.

به گزارش کرنا، محمد مهدی‌نژاد، با بیان اینکه طرح نوسازی و توسعه ناوگان تاکسیرانی در راستای ارتقای کیفیت خدمات حمل‌ونقل عمومی، کاهش آلودگی هوا و از رده خارج‌کردن ناوگان فرسوده اجرا می‌شود، گفت: با پیگیری‌های انجام‌‎شده ازسوی اتحادیه حمل‌ونقل مسافر شهری کشور، خودروی «511B» محصول شرکت «فردا موتورز» به‌عنوان تاکسی جدید و جایگزین در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تاکسی جدید، از کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی با استاندارد آلایندگی «یورو 5» برخوردار است، افزود: قیمت فعلی این خودرو برای ناوگان تاکسیرانی 750 میلیون تومان اعلام شده که به دو شیوه نقدی، یا با پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی (به صورت محدود) با اقساط ۲۴ ماهه، قابل خریداری است؛ این خودرو در دو بخش توسعه و نوسازی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان می‌شود.

مهدی‌‍نژاد گفت: براین اساس متقاضیان تاکسی جدید، باید درخواست خود را تا تاریخ ۲۳ تیرماه سال‌جاری به سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری واقع در بلوار «22 بهمن»، جنب مجتمع قضایی ارایه کنند تا فرایند اجرایی این طرح هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی یادآورشد: اولویت واگذاری خودروی جدید، تاکسی‌های پایانه مسافربری چون فرودگاه، ترمینال و راه‌آهن است.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان، با بیان اینکه طرح جایگزینی خودروی «سمند سورن پلاس» برای تبدیل‌ به‌ احسن تاکسی‌های فرسوده، بر روال قبل ادامه دارد، اظهار داشت: خودروی برقی «جی 7» نیز در آینده نزدیک به ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری اختصاص خواهد یافت که مقدمات ورود این خودرو در حال پیگیری است.

0