یک شنبه 25 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607232
  • 7 آبان 1397
  • 13:36
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آمار طلاق کاهش یافته است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد:

آمار طلاق کاهش یافته است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: در مقایسه با سال قبل، میزان طلاق 5 درصد کاهش داشته است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین؛ مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به آمار موجود در زمینه طلاق در استان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری تعداد 3055 طلاق در سطح استان ثبت شده است.

رضا طالبی‌زاده افزود: این میزان طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 5 درصدی را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد:  خانواده‌ها و دستگاه‌های متولی امر باید با افزایش مهارت زندگی زناشویی و سواد همسرداری، آموزش تفاهم و تعامل در تمامی امور، به زوج و زوجه مسئولیت پذیری را بیاموزند تا بیش از پیش شاهد کاهش میزان طلاق باشیم.

این مقام قضائی با اشاره به تجربیات قضائی خود، دخالت اطرافیان در زندگی مشترک را یکی از دلایل مهم طلاق برشمرد و افزود: وضع مالی نامناسب تنها دلیل طلاق نمی‌باشد و در هفت ماهه‌ی نخست سال جاری در شهر کرمان 1050 طلاق ثبت شده و بسیاری از این طلاق ها متعلق به افرادی با بضاعت مالی مناسب بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: آمارهای ثبت شده حاکی از آن است که در هفت ماهه نخست سال جاری در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج، 19 طلاق در سطح استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ادامه داد: آمارهای پنج سال گذشته نیز نشان می‌دهد که حدود یک پنجم ازدواج‌های صورت گرفته به طلاق ختم می‌شوند.

طالبی‌زاده در ادامه با اشاره به تشکیل 3393 پرونده‌ی مطالبه‌ی مهریه در هفت ماهه نخست سال جاری در واحدهای اجرای ثبت استان گفت: با اجرایی شدن قانون برنامه ششم توسعه کشور تمام پرونده‌‌های مطالبه مهریه ابتدا در واحدهای اجرای اسناد رسمی مطرح می‌شوند و در صورتی که اموالی از بدهکاران شناسایی نشود پرونده به دادگستری ارجاع داده خواهد شد و این امر تاثیر زیادی در افزایش حجم کاری ادارات اجرا داشته است.

وی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال گذشته در استان کرمان تصریح کرد: 14 هزار و 143 مورد واقعه ازدواج در هفت ماهه نخست سال جاری در سطح استان ثبت شده که در مقایسه با سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است.

 

15.6179