یک شنبه 31 تیر 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9611712
  • 14 تیر 1403
  • 13:48
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
«گذر غدیر» کار خوب و متفاوت شهرداری برای «عید غدیر» بود

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان:

«گذر غدیر» کار خوب و متفاوت شهرداری برای «عید غدیر» بود

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت «مهدی موعود(عج)» استان کرمان، گفت:«گذر غدیر» کار خوب و متفاوت شهرداری کرمان، به مناسبت عید غدیر بود که زیرساخت‌های لازم آن توسط شهرداری اجرا شد و با همکاری مردم شکل گرفت.

به گزارش کرنا، گردهمایی بنیاد فرهنگی حضرت «مهدی موعود(عج)»، با حضور مدیر این بنیاد، شهردار کرمان، و جمعی از مدیران شهرداری در سالن «دانشور» شهرداری کرمان برگزار شد.

به گزارش کرنا، شهردار کرمان، در این جلسه، ضمن تشکر از مدیر بنیاد «مهدی موعود(عج)» برای شرکت در این جلسه، گفت: اقدامات فرهنگی متعددی ازسوی شهرداری پیرامون موضوع «مهدویت» انجام شده که اجرای مسابقاتی با موضوع یادشده، از آن جمله است.

محسن تویسرکانی، با تأکید بر لزوم اقدامات فرهنگی بیشتر در زمینه «مهدویت»، اظهار داشت: شهرداری نیز در این زمینه، وظایف و رسالتی دارد و باید با تمام توان و کیفیت مطلوب در حوزه‌های فرهنگی مربوط به دین و مذهب وارد شد.

وی، به همکاری با ستاد «اقامه نماز»، بنیاد «مهدی موعود(عج)» و بنیاد «غدیر»، اشاره و خاطرنشان کرد: ازجمله نمونه‌های همکاری با این نهادها، اجرای «گذر غدیر» به مناسبت «عید غدیر» بود، که نسبت به سال‌های گذشته اقدامی متفاوت شکل گرفت.

حجت‌الاسلام عرب‌پور نیز در این گردهمایی، با تقدیر از شهردار کرمان به این دلیل که در کنار اقدامات عمرانی، موضوعات فرهنگی و دینی را نیز مدنظر قرار داده است، گفت: «گذر غدیر» ازجمله اقدامات قابل تقدیری بود که شهرداری کرمان، زیرساخت‌های لازم آن را فراهم کرد و با همکاری مردم، کاری پسندیده را شکل داد.

وی در ادامه، خواستار ارتباط نزدیک‌تر و بیشتر بنیاد «مهدی موعود(عج)» با شهرداری شد و به انجام اقداماتی چون برگزاری نمایشگاه کتاب‌های مهدویت، اجرای سه‌شنبه‌های مهدوی و برگزاری مسابقات ازسوی بنیاد اشاره کرد.

عرب‌پور، از برگزاری جلساتی با موضوعات قرآنی، اجرای تکالیف و ارتباط با امام زمان(عج) خبر داد و بر ضرورت انتقال تجربیات بنیادهای «مهدوی» و ادارات تأکید و خاطرنشان کرد: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که کار مورد رضایت خدا و ولی‌عصر(عج) باشد.

در ادامۀ این جلسه، حجت‌الاسلام سعید، معاون ادارات و شهرستان‌های بنیاد «مهدی موعود(عج)»، بر ضرورت اقداماتی چون پیگیری برای انجام‌ کارهای مقدماتی در ادارات برای «سه‌شنبه‌های مهدوی» در شهرستان‌ها، پیگیری برای شرکت کارکنان در دوره‌های آموزشی، توجه به «مدرسه مجازی مهدویت»، ارزیابی تفاهم‌نامه‌ها از لحاظ درنظرگرفتن سهم مهدویت در آن، هم‌افزایی و به اشتراک‌گذاشتن فعالیت‌های ادارات در مناسبت‌های ملی و مذهبی و هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی ادارات تأکید کرد.

لازم به ذکر است؛ در این نشست آموزشی، موضوعاتی با محور «آمادگی برای ظهور و تمدن‌سازی» و «مهدویت در فضای مجازی»، توسط حجت‌الاسلام نصوری، کارشناس مهدویت و کارشناس آموزش بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) تشریح شد.

15.6225